eutf sinema
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
eutf sinema

eütf sinema topluluğu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Parfume: The Story of a Murderer

2 posters
YazarMesaj
lebowski
Admin
lebowski

Parfume: The Story of a Murderer Empty
MesajKonu: Parfume: The Story of a Murderer   Parfume: The Story of a Murderer Icon_minitimePerş. Mart 01, 2007 3:39 pm

Son zamanlarda izlediğim en güzel, en etkileyici filmlerden biri diyebilirim.. Patrick Süskind'in uyarlanması çok zor denen romanının sinema uyarlaması, gerçekten duyguların, esas temanın aktarılması zor bir konu olduğunu düşünsem de yönetmenin bunu çok iyi başardığı kanısındayım.Tüm o duyguları, zamanın avrupasını, hatta kokuları bile seyirciye hissettirebiliyor. Filmin sonu da çok etkileyici ve yerinde olmuş. Film uzun süresine rağmen sıkmıyor, heyecanı sürekli artan, enfes müzikleri eşliğindeki estetik sahneleriyle büyük keyif veriyor,oyuncu seçimleri de gayet yerinde,özellikle başroldeki Ben Whishaw duruşu ve bakışlarıyla rolüne çok iyi gitmiş..Ben çok beğendim, mutlaka izlenmesi gereken bir film...
mRNA

mRNA

Parfume: The Story of a Murderer Empty
MesajKonu: Geri: Parfume: The Story of a Murderer   Parfume: The Story of a Murderer Icon_minitimePtsi Mart 05, 2007 4:27 pm

Das Parfüm'ün filme çekileceğini ilk duyduğumda merak ettiğim iki şey vardı: Bunlardan biri, Grenouille'nin ruh halini nasıl yansıtacaklarıydı (kitabın çok önemli bir kısmı bu ilginç karakterin anlatımıyla geçer). Bunu ÇOK iyi başarmışlar, takdir ettim.

İkincisi ise, "koku" teması etrafından grotesk bir anlatımı seçmiş olan romandaki bu anlatımı, yani koku temasını nasıl filmde kullanacaklarıydı. Bunu da çok iyi başarmışlar bence, çok etkileyiciydi.

Bonuslarımız da var tabi: Sinema tarihinin en gerçekçi ve en kalabalık orgy sahnesini izledik, Dustin Hoffmann'ı zilyon tane berbat rolden sonra çok düzgün bir yan rolde gördük, 1800'lü yılların Fransa'sını bir Rembrandt tablosu izler gibi hayretler içinde seyre daldık. Velhasıl katılıyorum fikrinize, çok iyi çekilmiş bir filmdi bence.

PS: Filme, sinema meraklısı ancak Grotesk edebiyattan, dolaylı anlatımdan, Avrupa edebiyatındaki anaerkillik-ataerkillik ikileminden, göstergebilimden bihaber bir arkadaşımla gittik ve filmden nefret etti. Hatta filmi sevmeme çok şaşırdı, film zevklerimiz çok benzerdir. İzlemeyenler için minik bir uyarı gibi yazdım bunu Smile

PS 2: Patrick Süskind rulezzz!
http://www.myspace.com/kedikara

Parfume: The Story of a Murderer
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Perfume: A Murderer's Story
» Perfume - The Story of a Murderer OST (Sadece Link)