eutf sinema
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
eutf sinema

eütf sinema topluluğu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri

5 posters
YazarMesaj
mRNA

mRNA

Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Empty
MesajKonu: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 12:56 pm

"Yol filmleri" başlığı çok ilgi çekici olabilir. Tabi burada yol filmleri derken, tamamen yolda geçen filmlerden çok, gerçek ve/veya metaforik bir yolda ilerleyen ve ilerledikçe kendini erginleyen kahramanlara dair yol filmlerinden söz ediyorum. 3-4 filmlik örnek bir liste vermek gerekirse:

Wim Wenders - Paris Teksas
David Lynch - The Straight Story
Ridley Scott - Thelma and Louise
Gus Van Sant - Gerry

...gibi.

Aklınıza gelen temaları yazsak ya böyle mesela, tartışması pek keyifli olabilir gibi düşünüyorum Smile
http://www.myspace.com/kedikara
OloRin
Admin
OloRin

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimePerş. Şub. 15, 2007 12:42 pm

Korku filmleri mükemmel olur.
Özellikle kült korku filmleri bir hafta gösterilebilir. Mesela Hellraiser, The Evil Dead...
mRNA

mRNA

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeCuma Şub. 16, 2007 10:24 am

OloRin demiş ki:
Özellikle kült korku filmleri bir hafta gösterilebilir. Mesela Hellraiser, The Evil Dead...

Sanırım ODTÜ'deydi, bir hafta boyunca korku filmleri haftası yapıyorlardı ve katılım gayet iyi oluyordu. Çünkü tüm filmleri gece 00:00-03:00 arasında gösteriyorlardı Smile

Korku filmi haftası yapıp, eğer BİTAM için izin alınabilirse, gece gösterimi yapılabilir. Ne dersiniz?
lebowski
Admin
lebowski

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeCuma Şub. 16, 2007 9:02 pm

çok güzel olur gerçekten, en çok istediğimiz şeylerden biri aslında bu, geçen yıl da uğraştık ama izin alamadık, ama yılmak yok, düşüncemiz geceden sabaha korku filmleri klasikleriydi.. güzel bir şey olur kesinlikle..
ayrıca; mesela haftasonu tüm gün seri filmlerin gösterimini yapabilmek (örn. baba,star wars,üç renk üçleme..) da aklımıza gelen başka bir organizasyon..

bu yıl planlıyoruz ikisini de izinleri alabildiğimiz takdirde.. cheers
sWan

sWan

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeCuma Şub. 16, 2007 10:43 pm

flower sevgili başkan,, ii diyorsun hoş diyorsun takdir edip destekliyoruz ama biraz da icraat istiyoruz Razz
EcAnK

EcAnK

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 12:18 am

sWan demiş ki:
flower sevgili başkan,, ii diyorsun hoş diyorsun takdir edip destekliyoruz ama biraz da icraat istiyoruz Razz
-1.
sonundaki "Razz" işi kurtarmış ama sinema klübü başkan sayesinde nefes alıyor unutmamak lazım.
OloRin
Admin
OloRin

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeC.tesi Şub. 17, 2007 10:47 pm

mRNA demiş ki:
OloRin demiş ki:

Sanırım ODTÜ'deydi, bir hafta boyunca korku filmleri haftası yapıyorlardı ve katılım gayet iyi oluyordu. Çünkü tüm filmleri gece 00:00-03:00 arasında gösteriyorlardı Smile

Korku filmi haftası yapıp, eğer BİTAM için izin alınabilirse, gece gösterimi yapılabilir. Ne dersiniz?

Allah derim ben, ama önce BİTAM için "o saate" izin alınmasının ne kadar olası olduğunu konuşmak lazım. OLmadı onlar için daha makul saatlerde de yapılabilir.
mRNA

mRNA

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimePtsi Şub. 19, 2007 12:50 pm

OloRin demiş ki:
mRNA demiş ki:
OloRin demiş ki:

Allah derim ben, ama önce BİTAM için "o saate" izin alınmasının ne kadar olası olduğunu konuşmak lazım. OLmadı onlar için daha makul saatlerde de yapılabilir.

BİTAM'dan izin almak konusunda elimden geleni yapmaya çalışırım Smile
lebowski
Admin
lebowski

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeCuma Mart 02, 2007 10:52 pm

Şu korku gecesi organizasyonu hakkında izin sorunu yaşıyoruz..BİTAM olumlu bakmadı, yalnız tıp şenliği haftası çerçevesinde 18 mart pazar günü için planladığımız BİTAM'da tüm gün ''Yüzüklerin Efendisi'' serisinin extended versiyonlarının gösterimi, olacak gibi.. son bilgiler buradan açıklanacak, takip edin bizi efendim.. Wink

Yalnız şu korku gecesi işi içimizde kalmasın niyetindeyiz, olmadı ebat'ta fln mı yapsak bu olayı, o düşüncelerdeyiz..
lebowski
Admin
lebowski

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeCuma Mart 02, 2007 11:11 pm

Toplu gösterimler için tema önerileri demişken; bildiğiniz gibi önümüzdeki ay 5 pazartesi günü var, film seçimlerimizi aylık 4 film üzerinden yapmakta olduğumuzu düşünürsek, kalan haftayı bir toplu gösterim şeklinde kullanabilir, BİTAM'ın bize verdiği film haftası hakkını bu ayda kullanabiliriz diye düşünüyorum..Daha önce yaptığımız gibi bir tema kararlaştırdıktan sonra, sözkonusu tema ile ilgili 3 filmin gösterimini aynı hafta içinde yapabiliriz..bunun için tema önerilerinizi bekliyoruz..
lebowski
Admin
lebowski

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeCuma Mart 02, 2007 11:29 pm

mRNA demiş ki:
"Yol filmleri" başlığı çok ilgi çekici olabilir. Tabi burada yol filmleri derken, tamamen yolda geçen filmlerden çok, gerçek ve/veya metaforik bir yolda ilerleyen ve ilerledikçe kendini erginleyen kahramanlara dair yol filmlerinden söz ediyorum. 3-4 filmlik örnek bir liste vermek gerekirse:

Gus Van Sant - Gerry

...gibi.

Aklınıza gelen temaları yazsak ya böyle mesela, tartışması pek keyifli olabilir gibi düşünüyorum Smile

Evet bence de ''yol filmleri'' teması çok güzel olabilir, film önerileri konusunda da ''Gerry'''i ilginç bulmuş ve sevmiştim, ''Straight Story'' de esasen güzel bir film olabilir ama bir Lynch filmi olmasından kaynaklanan gizem, karmaşa ve vuruculuk beklentilerimi hiç bi şekilde karşılayamadığı için bir soğukluğum var kendisine..diğerlerini bilmiyorum confused ,ama gösterebiliriz elbet..

Bunun dışında ben de bir kaç filmle bu temaya katkıda bulunabilirim;

Easy Rider-Dennis Hopper
Wild Strawberries-Ingmar Bergman
Seventh Seal-Ingmar Bergman
Natural Born Killers-Oliver Stone
Dönüş-Andrei Zyvagintsev
mRNA

mRNA

MesajKonu: Geri: Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri   Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri Icon_minitimeSalı Mart 06, 2007 10:07 am

lebowski demiş ki:
mRNA demiş ki:

Gus Van Sant - Gerry

...gibi.

Evet bence de ''yol filmleri'' teması çok güzel olabilir, film önerileri konusunda da ''Gerry'''i ilginç bulmuş ve sevmiştim, ''Straight Story'' de esasen güzel bir film olabilir ama bir Lynch filmi olmasından kaynaklanan gizem, karmaşa ve vuruculuk beklentilerimi hiç bi şekilde karşılayamadığı için bir soğukluğum var kendisine..diğerlerini bilmiyorum confused ,ama gösterebiliriz elbet..

Bunun dışında ben de bir kaç filmle bu temaya katkıda bulunabilirim;

Easy Rider-Dennis Hopper
Wild Strawberries-Ingmar Bergman
Seventh Seal-Ingmar Bergman
Natural Born Killers-Oliver Stone
Dönüş-Andrei Zyvagintsev

Seventh Seal bu tema için (ve genel olarak) gerçekten çok çok çok güzel bir öneri. Natural Born Killers da daha çok seyirci çekme potansiyeli olması açısından faydalı olacaktır eminim.

Olası Toplu Gösterimler İçin Tema Önerileri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-