eutf sinema
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
eutf sinema

eütf sinema topluluğu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

GOSTERSEK NASI OLUR

+4
sWan
EcAnK
zeal
AFET
8 posters
YazarMesaj
AFET

GOSTERSEK NASI OLUR Empty
MesajKonu: GOSTERSEK NASI OLUR   GOSTERSEK NASI OLUR Icon_minitimeÇarş. Ara. 20, 2006 1:41 am

Su gunlerde cok gundemde olan ve cok konusulan bir film olan "Dünyayı Kurtaran Adamın Oglu" hazır vizyondayken bizler de "Dunyayı Kurtaran Adam" ı gostersek nası olur. Ben ızledım. Cok da guldum.
Madem odullu fılmlerı gosterıyoruz bu fılm de aslında en kotu fılm odullerını toplamıs netıcede. Hem bol bol gulerız hem de fılmden sonra fılmde dıkkatımızı ceken eksıklerı , yanlıslıkları , hataları , bıze komık gelenlerı konusuruz.Turk sınemasının ılk uzay cagı fılmlerınden olan bu fılm aslında bızlere gelınen noktayı da gostermekte.Bakalım ıkı fılm arasında (Adam ve Adamın Oglu)
ne tur farklar var.
Ben sahsen fılmı sunmaya talıbım.
Tabı fılmın sonuna kadar kac kısı baymadan kalır bılemem.Bıze de yakısır mı orası da var.
Neyse aslında foruma katılım ossun dedım ...
Forumlar ııdır guzeldır vs.
REKLAM!!!
EBAT ATG(Adlı Tıp Grubu) ye ulasmak ısteyen ve bılgı ısteyen "turkforensic@yahoo.com" a mail atabilir.
ii geyikler...
zeal

MesajKonu: Geri: GOSTERSEK NASI OLUR   GOSTERSEK NASI OLUR Icon_minitimePerş. Ara. 21, 2006 11:21 pm

tamamen we sadece geyik olsun die böle bi öneri getirmişsndr umarım..
EcAnK

EcAnK

MesajKonu: Geri: GOSTERSEK NASI OLUR   GOSTERSEK NASI OLUR Icon_minitimeCuma Ara. 22, 2006 2:22 am

ya foruma yazılan önerilere neden böyle sert çıkışlar yapılıyor ben anlamıyorum. insanlar görüş belirtsin diye oluşturulmadı mı sonuçta burası. kötü de olsa iyi de olsa bi saygı göstermek gerekmiyor mu?
ayrıca bu tarz bozmalarla insanlar bu forumdan kaçmazlar mı?

mesela ben dünyayı kurtaran adamı izlemedim ve bunun eksikliğini duyuyorum ve izlemek istiyorum.
bunu yazamıcak mıyım ben şimdi beni tersliyecekler diye?
sWan

sWan

MesajKonu: Geri: GOSTERSEK NASI OLUR   GOSTERSEK NASI OLUR Icon_minitimeCuma Ara. 22, 2006 6:50 pm

bencede çok haklısın..lütfen arkadaşlar biraz saygı!! sinema klubü birkaç kişi beğenisine göre şekillenmeye devam ederse çeşitlilik olmaz yeni fikirler doğmaz..
lebowski
Admin
lebowski

MesajKonu: Geri: GOSTERSEK NASI OLUR   GOSTERSEK NASI OLUR Icon_minitimeCuma Ara. 22, 2006 11:07 pm

mutlaka bu forum herkesin görüşlerini belirtmesi için açılmıştır hepsine saygımız sonsuzdur ve mutlaka dikkate alınır, ancak belli çizgilerimiz olduğu gerçeği de unutulmamalıdır, bir SİNEMA topluluğu olarak ilk olarak kaliteli ve yetkin filmler göstermek amacındayız, daha sonra bu çerçevede elbette ki çeşitliliğe olan inancımız yüksek.. sert çıkış konusunda, öneriyi sunan arkadaşımız kadar karşıt görüş bildiren arkadaşımıza da saygı duymalıyız, önerilen filmlerin tartışılması doğaldır da zaten...
uzaygemisi
Admin
uzaygemisi

MesajKonu: Geri: GOSTERSEK NASI OLUR   GOSTERSEK NASI OLUR Icon_minitimePerş. Ara. 28, 2006 3:21 pm

"dünyayı kurtaran adam" yönetmeninin de dediği gibi tamamen ticari amaçlı çekilmiş bir filmdir. biz de kulüpte sanatsal içeriği olan tamamen ticari olmayan filmleri göstermeye çalıştığımız için göstermemiz çok saçma olur.
mRNA

mRNA

MesajKonu: Geri: GOSTERSEK NASI OLUR   GOSTERSEK NASI OLUR Icon_minitimeCuma Şub. 02, 2007 12:31 pm

Her ne kadar kitsch ve kült bir film de olsa, Dünyayı Kurtaran Adam -bence- B sınıfı filmlerden oluşan bir toplu gösterim içinde yer almayı sonuna dek hak eden bir filmdir.

Jacques Lacan eleştirileriyle ünlenmiş bir düşünür olan Slavoj Zizek, Stephen King'i reddeden elitist bir sanat görüşünün, tüm psikanalitik teoriyi reddeceğini savunur, ki bence haklıdır. Yukarıdaki konuyla ilgili alt metinleri okuyabilmek açısından ilginç bir fikir olduğunu düşünüyorum bu bakış açısının...
http://www.myspace.com/kedikara
Cedrik

Cedrik

MesajKonu: Geri: GOSTERSEK NASI OLUR   GOSTERSEK NASI OLUR Icon_minitimeCuma Şub. 09, 2007 3:28 pm

ya sonucta burda ınsanlar fıkırlerını belırtıyor bıraz saygılı olsak boyle sert cıkmak gerekmıyor tıcarı amaclı oldugunu dusundugunu belırtmen yeterlı

GOSTERSEK NASI OLUR
1 sayfadaki 1 sayfası