eutf sinema
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
eutf sinema

eütf sinema topluluğu

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Sınav

3 posters
YazarMesaj
OloRin
Admin
OloRin

Sınav Empty
MesajKonu: Sınav   Sınav Icon_minitimeC.tesi Kas. 11, 2006 12:25 am

"Okul"dan sonraki sanırım ilk öss temalı filmi olan SInav beni bayağı şaşırttı. Hokkabaz'la aynı zamanda vizyona girmesi gibi bir talihsizlik yaşayan ve bence biraz da bu yüzden çok ses getirmeyen yapımı tahmin ettiğimden daha iyi buldum. Filmin başarısı bana göre absürd ve gayet gerçek dışı bir konuyu olabilecek en mantık sınırları dahilinde işlemeye çalışması ve bunu da genellikle başarması.

Filmde çok güldüğüm yerler oldu. Senaryo gereği biraz göstere göstere verilen "sosyal mesajlar" çok azsıkıntı verdi, ki özellikle Okan Bayülgenin canladırdğı karakter kaynaklıydı, adam maşşallah "Bay Doğru" ötesi Sınav Icon_smile. Film hakkındaki en olumsuz görüşüm bazı yerlerde gereksiz acitasyona kaçılması. Bir de film çok uzun! Bitmiyor mübarek. Bunun dışında bayağı sert bir son yapmışlar. Bence görülmesi gerek vizyondan kalkmadan.
sWan

sWan

Sınav Empty
MesajKonu: sınav   Sınav Icon_minitimeCuma Kas. 17, 2006 9:14 pm

kesinlikle çok hoş bir filmdi.Ülkemizin kanayan yarası bitmek bilmeyen çilesi eğitim sistemini ve tabiki ÖSS yi oldukça gerçekçi bir şekilde ele almışlar. çok güldüm, çok eğlendim, bazı yerlerde duygulandım ve gerçekten beklentilerimin üstünde bir filmle karşılaştım. yolu öss den geçen ona raslayan ya da toslayan(!) tüm herkes izlemeli bence..son haftalar kaçırmayın arkadaşlar.... sunny
coco_pops

Sınav Empty
MesajKonu: Geri: Sınav   Sınav Icon_minitimeSalı Ara. 05, 2006 6:49 pm

Önyargı ile girmiştim filme basit kalitesiz bir film olcak gibi gelmişti sanki Jean_claud u da eksiklerini kapatmak için getirdiklerini sanmıştim. gerçekten çok şaşırttı beni .Gayet kaliteli olmş.çok etkilendm...Bu arada ÖSS derdini 10-15 yıl önce atlatmış arkadaşlar o kadar etkilenmemiş filmden o yüzden de taze yaramıza tuz bastı da biz o yüzden mi etkilendik die düşünmedm diil...

Sınav
1 sayfadaki 1 sayfası